Upcoming events

Birebir Empatik Rehberlik

Birebir Empatik Rehberlik

 

İlişkilerinizde, ailenizde veya kendi içinizde yaşadığınız anlaşmazlıkları çözümlemek, zor konuları yönetmek için netliğe, duyulmaya, desteğe ihtiyaç duyduğunuzda size birebir empatik rehberlik sunuyorum. Amacım, kendinizle şefkatli bağlantı kurmanızda size eşlik etmek; böylelikle başkalarıyla şefkatli ilişkileri geliştirmek için kendi içsel gücünüze ve yaratıcılığınıza kavuşmanızı desteklemek.

 

Ne yapıyorum?

Seanslarda güncel bir meseleniz üzerinde çalışmanıza aktif dinlemeyle eşlik ediyor, yaşamınızda şefkatli iletişimi destekleyecek ve ilişkilerinize katkı sunacak yaklaşımları ikili çalışma ortamında paylaşıyorum.

Çalışmalarımın temelini, insanlığa barış dilini hatırlatan Şiddetsiz İletişim® oluşturuyor. Şiddetsiz İletişim’le ilgili bilgi edinmek isterseniz Marshall Rosenberg’in “Şiddetsiz İletişim: Bir Yaşam Dili” kitabını okumanızı öneririm.

 

Ne yapmıyorum?

Sizi analiz etmiyor, yargılamıyor, sorgulamıyor ve teşhis etmiyorum. Sizin adınıza çözüm bulmuyor, izinsiz tavsiyede bulunmuyorum. Kişinin, empatiyle dinlendiğinde ve ihtiyaçlarıyla buluşacak rehberliği aldığında kendisine en iyi gelecek çözümleri bulduğunu deneyimliyorum. (Sunduğum hizmet psikolojik veya tıbbi tedaviye alternatif değildir; iletişim süreçlerinde destek amacı taşır.)

 

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN: 

DOUM Emirgan’da hafta içi 9.00-15.00 arası birebir görüşmeler için gizemalav@gmail.com  adresine yazabilirsiniz. Seans öncesinde ihtiyaçlarınızı anlamak için sizinle telefon görüşmesi yapmaktan memnun olurum.

 

Kolaylaştırıcı: Gizem Alav Şapcı 

Viyana Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladığım lisans ve yüksek lisans öğreniminin yanında psikoloji dalında da önlisans seviyesinde eğitim aldım. İletişime duyduğum ilgiyi 11 yıl boyunca kurumlara iletişim danışmanlığı sunarak besledim. Oğlum Güneş’le tadını çıkardığım annelikle yaşama bakışım dönüştü. Kişiler arası iletişime duyduğum tutku ve toplumsal barışa duyduğum özlem sayesinde Şiddetsiz İletişim’le® tanıştım. 2015 başından bu yana heyecanla sürdürdüğüm bu yolculuğun hayatına kattığı zenginliği aile içinden başlayarak toplumun farklı kesimleriyle paylaşmayı hedefliyorum.

 

Avusturya kökenli ebeveynlik derneği Elternwerkstatt’ın sunduğu hümanistik psikoloji temelli ABC Ebeveyn Ehliyeti® programının Türkiye’deki ilk lisanslı eğitmenleri arasında yer alıyorum. İletişimi farklı boyutlarıyla keşfetmeyi sürdürürken, insan ilişkilerine rehberlik yetkinliğimi CRR Global bünyesinde eğitimini aldığım Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu’yla (ORSC®) da güçlendiriyorum.

Soul Integration Individual Sessions in June at DOUM 05/31/2017

Robyn Sheldon will be at DOUM between the dates 12-19 Jun to give individual Soul Integration sessions. Do not miss it! Here is more information... ...more

Meeting with pediatrician Hülya Sonugür Jun, 7th at 2:00pm 05/31/2017

Dr. Hülya Sonugür is one of our most trusted pediatrician that we suggested to the families guided through DOUM. She is not working actively but still helping families by sharing her opinio... ...more

Powered by Proje Plus