Upcoming events

Kids Yoga Teacher Training

Burcu Olgun ile Yoga Alliance onaylı Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi

 

Bu program Burcu Olgun tarafından Yoga Alliance standartlarına göre hazırlanmış 95 saatlik bir eğitimdir. Eğitimin 48 saati buluşmalarla geçer. Eğitimi başarı ile tamamlayan, sınav ve ödevlerini teslim edenlere Yoga Alliance onaylı 95 saat Çocuk Yogası eğitmenlik sertifikası verilecektir. 

Eğitim yoga hocaları, öğretmenler, ebeveynler ve çocuklarla çalışan ya da çalışmak isteyenler için uygundur.

 

Çocuk Yogasının ana hedefi; çocuklarımızın kendileri ve çevreleri ile ilgili farkındalık yaratmak, fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal olarak dengeli olmalarını sağlamak, doğru nefes ve gevşeme tekniklerini öğretmektir. Yoga, bu dört konuda daha küçük yaşlardan başlayarak sağlıklı bireyler haline gelmemize yardımcı olur.

Çocuk Yogası derslerinde bu 4 ana hedefe odaklanarak belirli temalar üzerine kurgulanmış hikayelerle, yaratıcılığımızı da kullanarak çocuklar için tasarlanmış yoga pozlarını öğretiyor bu sayede fiziksel denge, farkındalık, sağlıklı beden ve sağlıklı kas iskelet sistemi gelişimi sağlamaya yönelik çalışıyoruz. Asana dediğimiz yoga duruşlarının yanı sıra daha bu yaşlardan doğru nefes ve gevşeme tekniklerini yoga oyunları ile öğreterek çocuklarımızın yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri stres ile daha kolay başa çıkmalarını hedefliyoruz. En önemlisi de yoga oyunlarıyla çocuklarımız hem eğleniyor, hem öğreniyor hem de bizler onların sağlıklı ve denge içinde büyümelerine destek oluyoruz.

 

Bu eğitimin sonunda sizler de çocuk yogası sayesinde çocuklar ile çalışarak hem onların sağlıklı bireyler olarak büyümelerine destek olabilecek yeterlilikte birer çocuk yogası eğitmeni olacak hem de onların o saf enerjilerine karışmanın keyfini yaşayabileceksiniz. 

Ayrıca eğitim süresince içimizdeki çocukla yeniden tanışıp, yakınlaşıp, onunla birlikte çocuk halimize dönüp eğlenmek de garanti! 

 

Eğitim içeriği:

Eğitim içeriği hem teorik hem de uygulamalı bilgilerden oluşmaktadır. 

 

* Çocuk Yogasının Yararları

* Yaş gruplarına göre çocuk gelişimi ve öğretme yaklaşımları 

* Ebeveynler ve okul yöneticileri ve öğretmenler ile iletişim 

* Çocuklar için Nefes egzersizleri ve oyunlar

* Çocuklar için Yoga duruşları ve oyunlar

* Çocuklar için Meditasyon ve gevşeme teknikleri

* Örnek ders kurguları ve hikayeler

* Kitap, oyuncak, müzik, şarkı, mantra, oyun ve aktivite kullanımı

* Ders planlama,sekans hazırlama ve dil kullanımı

* Sınıf yönetme

* Özel ihtiyacı olan çocuklar ve çocuk yogası

* Anatomi ( çocukluk dönemi fizyolojisi ve anatomi)

* Çocuklar için yoga felsefesi ve enerji anatomisi

* Ders verme, yazılı sınav ve ödevler

 

Nerede?/Ne zaman?

DOUM Emirgan’da

Eğitim 3 haftasonunu kapsayacak şekilde olacaktır.

Tarihler: 7-8 Nisan//21-22 Nisan//12-13 Mayıs 2018

Saat:10:00 - 18:00 arasında

 

Kayıt ve Ücret

Eğitimin toplam ücreti 2800 TL+KDV  

09 Mart’a kadar erken ödeme indirimi ile 2500 TL+KDV

Takistli ödeme; 9 Mart’a kadar 800 TL kapora . 7 Nisan ve 12 Mayıs’ta 1150 TLx2 ödeme. 

 

Kayıt için lütfen do-um@do-um.com adresinden bize ulaşın.

 

Burcu Olgun Kimdir?

11 yıl boyunca iletişim sektöründe çalışırken “evrenin bana en büyük hediyesi “dediği Yoga ile tanıştı. Hayatı hep çok fazla yönüyle yaşamaya, hayatına sevdiği çok fazla şey sığdırmaya çalışırken aslında gönlü hep Yoga’dan yanaydı. Ve 2015 yılında 200 saatlik Yoga Alliance eğitmenlik eğitimini tamamlayarak insanlara öğrendiklerini ve deneyimlerini aktarmaya karar verdi ve kurumsal kariyerini bıraktı.

Oğlu dünyaya geldiğinde yaşadığı içsel dönüşümün de yönlendirmesi ile Çocuk Yogası ve Hamile Yogası ile tanıştı. Yurtdışında almış olduğu 95 saatlik Yoga Alliance onaylı Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi (Singapur Tirisula Yoga) ile pek çok kreş, Anaokulu ve merkezlerde çocuk yogası dersleri vermeye devam etmektedir.

 

Çocuk Yogasının yanı sıra Yetişkin ve Hamile Yogası dersleri, atölyeleri ve eğitmenlik eğitimleri vermektedir. Yoga ile ilgili hislerini aşağıdaki gibi ifade etmektedir; “Yoga bana stres dolu günlük hayatın içinde özgür alanlar yaratmayı öğretti, stresi azaltmaktan daha da önemlisi onunla başa çıkabileceğim teknikler verdi ve kendim olabilme fırsatı tanıdı. Tüm bu hisleri ve olumlu etkileri, aldığım eğitimler ve deneyimlerim doğrultusunda başkaları ile paylaşmak, özellikle küçük yaşlardan itibaren bütünsel sağlıklı ve mutlu bir hayatın mümkün olabileceğini göstermek arzusu ile 7’den 70’e her yaş grubuna yoga ile fayda sağlamayı amaçlıyorum.”

Kimler katılabilir: Bu eğitim öğretmenler, ebeveynler, yoga eğitmenleri, çocuklarla çalışan ya da çalışmak isteyenler ve içindeki çocuğu açığa çıkartmak isteyen herkes için uygundur. :)

 

Eğitimler ve Sertifikalar;

• Hatha Yoga Teacher Training Instruction (Yoga Alliance onaylı 200 saat) (30 Temmuz 2015) (Jiva Yoga-Kadıköy)

• Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programı (30 saat) (2016)

• Yin Yoga Intensive Training (Yoga Alliance onaylı 30 saat) (11 Mayıs 2016) (Özge Işın Yoga Training-Bodrum)

• Prenatal Yoga Teacher Training (Yoga Alliance onaylı 85 saat) (23 mayıs 2016) (Shanti Yoga-Bakırköy)

• Sianna Sherman İstanbul İntensive (İleri Seviye uygulama 15 saat) (Mayıs 2016) (Cihangir Yoga-İstinye)

• Yin Yoga Training Retreat (Yoga Alliance onaylı 50 saat) (2 Ekim 2016) (Özge Işın Yoga Training-Bodrum)

• Children’s Yoga Teacher Training (Yoga Alliance onaylı 95 saat) (28 Mart 2017) (Tirisula Yoga- Singapur)

• Multistyle Advanced Yoga Teacher Training Program (Yoga Alliance onaylı 300 saat) (30 Temmuz 2017) (Jiva Yoga-Kadıköy) (30 saatini Bade Gül Kılınç ile ileri seviye asana modülü oluşturmaktadır.)

Ebeveynlikte Öfkeyle Başetmek - 9 Ağustos 07/26/2017

Aile içinde huzuru, karşılıklı saygıyı ve işbirliğini desteklemek için düzenlediğimiz bu atölyede, öfkemizi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerin... ...more

DOUM Doula ve Doğum Rehberliği Eğitimi, 2017 Sonbahar dönemi tanışma toplantısı 07/26/2017

12 Eylül 2017 Salı saat 19:00’da DOUM Emirgan’da. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye yüzyüze ulaşmak, kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bizleri tanımak istiyorsa... ...more

Powered by Proje Plus