Upcoming events

Regression Sessions with Pelin

Regresyon Uygulaması Nedir?

 

Regresyon “gerileme, geriye gitme” anlamına gelen ve batı dillerinde kullanılan bir sözcüktür. Regresyon uygulaması genel anlamda, kişinin hayatında deneyimlediği, ona bir çok konuda engel olan ruhsal problemi çözmek amacıyla o problemin sebebini oluşturan olayların bilinç dışındaki kayıtlarına ulaşmak olarak tanımlanabilir. 

 

Regresyon birbirinden farklı pek çok sorunları çözmek için kullanılabilmektedir. Ve eğer yerli yerinde kullanılırsa gerçekten başka türlü çözülemeyecek pek çok soruna çözüm getirebilmektedir. Regresyon yoluyla çeşitli problemlerin bu yaşamdaki köklerine ulaşılabildiği gibi, geçmiş yaşamlardaki bazı anılara da ulaşmak mümkün olabiliyor. Geçmiş yaşamlar meselesi tartışmalı bir konu olabilir. Ama bazı durumlarda herhangi bir sorunun kökenini araştırdığınızda kişinin şu anki yaşamında o sorunun ortaya çıkması için yeterli miktarda sebep bulunmayabiliyor. Bu durumda, geçmiş yaşamların araştırılması çoğu zaman son derece isabetli sonuçlar veriyor. Ve çok büyük bir olasılıkla problemli durumla ilgili çok anlamlı bağlantılar içeren bazı senaryolar açığa çıkıyor. Tabi, bu senaryoların hakikaten bir geçmiş yaşam olup olmadığı meselesi tartışılabilir. Zaten regresyonda esas olan, ortaya çıkan anıların ne olduğu değil, sorunun çözülüp çözülmediğidir.   Eğer sorunun kökeni bu yaşamın dışındaysa o zaman regresyon neredeyse %100 etkili olmaktadır. Bunu bir örnekle şöyle açıklayabiliriz: Diyelim ki belli durumlarda aşırı stres ve korku yaşayan birisi olsun. Ve kişi kendini bildi bileli bunu yaşıyor. Bu durumda buna sebep olmuş bulunan tüm “öğrenmeler” o kişinin bilinç dışında saklı durumdadır. Yani her problemin çözümünün kendi içinde olması gibi, kişinin probleminin çözümü de kendi içindedir. Bu durumda öncelikle kişinin bu hayatıyla ilgili bir tarama çalışması yapılır ve soruna sebep olan travmatik durumlar varsa bunlar dönüştürülür. Eğer bu yeterli gelmiyorsa o zaman geçmiş yaşamlara bakılır ve ortaya çıkan senaryolar uygun yöntemlerle gözden geçirilir. Bunun sonucunda büyük olasılıkla problemli duygular ortadan kalkar ve kişi daha önce stres ve korku yaşadığı durumda artık bunu yaşamaz hale gelir. Bu durumda da çalışma amacına ulaşmış olur. 

 

Pelin Çallı Üney

1984 yılında Ankara’da doğdum. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Sonrasında Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı üzerine yüksek lisans programını bitirdim. Eğitim yıllarımda en çok ilgimi çeken psikoloji, sosyoloji, görüşme ve koçluk teknikleri gibi konular üzerine kendimi geliştirmeye devam ettim. İnsan kaynakları yönetimi, işe alım ve eğitim alanlarında çalıştım.

2013’te ikizlerimizin dünyaya gelmesi, onlarla birlikte deneyimlediklerim beni önce danışan olarak çeşitli psikolojik ve enerjetik terapi yöntemleriyle buluşturdu. İçime doğru çıktığım yolculukta, reiki de dahil olmak üzere bir çok yöntem-sistem ile tanıştım, bireysel, grup, çember çalışmalarına katıldım. Regresyon ile tanıştıktan sonra 2015 yılında Tülin Etyemez ve Reşat Güner’den Regresyon Uzmanlığı Eğitimi aldım. Anita Groenendijk’in Beden Bilgeliği (Kinesyoloji) ile Regresyon Terapisi, Marion Boon’dan Beden Parça Bütüleştirme ve İç Çocuk Çalışması, Mark Wentworth’ün Renk Psikodinamikleri ile Dönüşümsel Yaşam Planı eğitimlerine katıldım.

Aynı zamanda zihin ve beden farkındalığı üzerine çeşitli eğitimler almaya, iç’e olan yolculuğuma devam ediyorum. Farklı meditasyon teknikleri, qi gong, nefes egzersizleri, gevşeme yöntemleri bunlardan bazıları.

Kişilerin kendi içlerindeki şifa güçlerini farkettirmek üzere; regresyon uzmanlığı, reiki uygulayıcılığı ve hayat-kariyer planlama üzerine koçluk yapmakta bizimle birlikte dönüşüm yoluna giren herkese yollarında eşlik etmekteyim.

 

Randevu için lütfen bize mail atın do-um@do-um.com

 

 

Ebeveynlikte Öfkeyle Başetmek - 9 Ağustos 07/26/2017

Aile içinde huzuru, karşılıklı saygıyı ve işbirliğini desteklemek için düzenlediğimiz bu atölyede, öfkemizi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerin... ...more

DOUM Doula ve Doğum Rehberliği Eğitimi, 2017 Sonbahar dönemi tanışma toplantısı 07/26/2017

12 Eylül 2017 Salı saat 19:00’da DOUM Emirgan’da. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye yüzyüze ulaşmak, kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bizleri tanımak istiyorsa... ...more

Powered by Proje Plus