Dolap

İki film birden - What Babies Want & Birth As We Know It

İki film birden - What Babies Want & Birth As We Know It

Yine Cihangir Yoga Fındıklı’da 29 Ekim Cuma gecesi saat 20:00’da film seyretmek için buluşuyoruz.  Hamile yogası hocalık eğitiminin bir parçası olan bu akşam anne ve baba adayları için ücretsiz.

Bu sefer kl filmler:

What Babies Want

Bu ödüllü belgeselde uzmanlar, bebeklerin anne karınında, doğumda ve doğumu takip eden ilk saat, gün ve haftalarda yaşadıklarının hayatlarını nasıl şekillendirdiğini anlatıyorlar.

Araştırmalar toplumumuzun bebeklerimizi nasıl karşılayıp büyüttüğümüzün bir eseri olduğunu gösteriyor. Bebekler sevgi ve sıcaklıkla karşılanıp doğar doğmaz anne-babalarıyla bağlantıyı kurma şansına sahip olduklarında daha tutarlı ve esnek zihinler geliştirip çevreleriyle anlamlı ilişkiler kurabiliyorlar. Anlatımı Noah Wyle tarafından yapılan What Babies Want bu fikirleri içimizi ısıtan kişisel deneyimlerle hem de bilimsel araştırmalarla inceliyor.


Birth As We Know it

Muhteşem doğum sahneleri ile dolu olan bu filmde Rusya’daki bilinçli doğum akımının öncülerinden
Elena Tonetti-Vladimirova bizi bilinçli çocuk yapma, hamilelik ve doğum konularında aydınlatıyor.


Önemli not: Filmler İngilizce ve altyazısız gösterilecektir.  

Ebeveynlikte Öfkeyle Başetmek - 9 Ağustos 07/26/2017

Aile içinde huzuru, karşılıklı saygıyı ve işbirliğini desteklemek için düzenlediğimiz bu atölyede, öfkemizi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerin... ...devamı

DOUM Doula ve Doğum Rehberliği Eğitimi, 2017 Sonbahar dönemi tanışma toplantısı 07/26/2017

12 Eylül 2017 Salı saat 19:00’da DOUM Emirgan’da. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye yüzyüze ulaşmak, kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bizleri tanımak istiyorsa... ...devamı