Hamile Yogası

Hamile Yogası

Hamilelik döneminde düzenli yoga uygulaması hem kendiniz hem de bebeğiniz için çok faydalıdır. Düzenli yoga yaparak daha rahat bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Temel yoga duruşlarının ve nefes çalışmaları sayesinde bulantı, bel ağrısı, kramp gibi şikayetlerinizde azalma olur. Ruhsal çalkantılarınız hafifleyebilir. Hamilelik yogası daha kolay bir doğum için bedeni hazırlar. Yoga uygulaması sayesinde elde edilen beden ve nefes farkındalığı ile doğum sırasında bedeni gevşetmek ve bebeğin geçişine izin vermek daha kolay olur. Bu çalışmalar hem bedenin güçlenmesini sağlar hem de özellikle pelvis ve perinyum bölgelerini çalıştırarak doğum kanalını doğuma hazırlar.

Hamilelikte nefes çalışmaları sayesinde hem anne hem de bebeğe bol oksijen ve enerji girişi olur. Doğumda nefesinin farkında olan anne hem sakin kalabilir hem de bebeğinin bol oksijenle beslenmeye devam etmesini sağlar.

Bütün bunların yanında yoganın en büyük faydası anneyi uygulama süresince meditasyona yönlendirmesi ve o anda olanla kalabilmeyi deneyimleme şansı yaratmasıdır. Her ne oluyorsa onunla kalabilmek anneyi hem doğuma hem de anneliğe hazırlar.

Eğer mümkün oluyorsa haftada en az iki kere uygulama yapmanızı öneririz.

Haftalık ders programı için tıklayın...

Özel dersler - bireysel ve grup, evinizde veya DOUM'da (Hizmet verilen bölgeler: Anadolu Hisarı, Arnavutköy, Emirgan, Etiler, Levent, Kandilli, Maslak, Ortaköy, Rumeli Hisarı, Tarabya, Yeniköy)

DOUM'da ücretler:  Tek ders 40TL, 5 ders 180TL (2 ay), 10 ders 320TL (3 ay)

Derslere katılma imkanınız yoksa Hamile Yogası DVD'mizden faydanalabilirsiniz.
DVD hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...
Satın almak için tıklayın...

 

01 Mayıs'ta DOUM tatil! 04/20/2014

1 Mayıs Perşembe günü İşçi Bayramı dolayısıyla tatiliz! ...devamı

Dünya Doula Haftası kapsamında ücretsiz film gösterimi-28Mart Cuma 19:00-20:30 03/21/2014

22-28 Mart Dünya Doula Haftası kapsamında Doula! filmini birlikte izlemek ve yakınınızdaki doulalarla tanışıp sohbet etmek için DOUM'a davetlisiniz.  Film gösterimi ücr... ...devamı