Hamile Yogası

Hamile Yogası

Hamilelik döneminde düzenli yoga uygulaması hem kendiniz hem de bebeğiniz için çok faydalıdır. Düzenli yoga yaparak daha rahat bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Temel yoga duruşlarının ve nefes çalışmaları sayesinde bulantı, bel ağrısı, kramp gibi şikayetlerinizde azalma olur. Ruhsal çalkantılarınız hafifleyebilir. Hamilelik yogası daha kolay bir doğum için bedeni hazırlar. Yoga uygulaması sayesinde elde edilen beden ve nefes farkındalığı ile doğum sırasında bedeni gevşetmek ve bebeğin geçişine izin vermek daha kolay olur. Bu çalışmalar hem bedenin güçlenmesini sağlar hem de özellikle pelvis ve perinyum bölgelerini çalıştırarak doğum kanalını doğuma hazırlar.

Hamilelikte nefes çalışmaları sayesinde hem anne hem de bebeğe bol oksijen ve enerji girişi olur. Doğumda nefesinin farkında olan anne hem sakin kalabilir hem de bebeğinin bol oksijenle beslenmeye devam etmesini sağlar.

Bütün bunların yanında yoganın en büyük faydası anneyi uygulama süresince meditasyona yönlendirmesi ve o anda olanla kalabilmeyi deneyimleme şansı yaratmasıdır. Her ne oluyorsa onunla kalabilmek anneyi hem doğuma hem de anneliğe hazırlar.

Eğer mümkün oluyorsa haftada en az iki kere uygulama yapmanızı öneririz.

Haftalık ders programı için tıklayın...

Özel dersler - bireysel ve grup, evinizde veya DOUM’da (Hizmet verilen bölgeler: Anadolu Hisarı, Arnavutköy, Emirgan, Etiler, Levent, Kandilli, Maslak, Ortaköy, Rumeli Hisarı, Tarabya, Yeniköy)

DOUM’da ücretler:  Tek ders 40TL, 5 ders 180TL (2 ay), 10 ders 320TL (3 ay)

Derslere katılma imkanınız yoksa Hamile Yogası DVD’mizden faydanalabilirsiniz.
DVD hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...
Satın almak için tıklayın...

 

Hamile Yogası ders değişikliği 10/16/2014

Çarşambaları akşam 19:00 daki hamile yogası dersi Salı saat 18:30 oldu! Bundan sonra Salı akşamları bekliyoruz sizi. ...devamı

Doula Eğitimi Tanışma Toplantısı 07/14/2014

Doula eğitimi hakkında sorularınız varsa veya Julia ve mezun doulalarımızla tanışmak isterseniz 13 Eylül Cumartesi saat 17:00’de DOUM’a bekliyoruz.  Lütfen k... ...devamı