KranioSakral Terapi (Bebekler, Anneler ve Hamileler için)

KranioSakral Terapi (Bebekler, Anneler ve Hamileler için)

KranioSakral Terapi Nedir?
KranioSakral terapi, hafif ve nazik dokunuşlarla KranioSakral sistemdeki daralma ve sıkışmaları hedefleyen bir yöntemdir. Bu yöntem hem değerlendirme, hem tedavi hem de engelleyici olması itibarıyla oldukça değerlidir. KranioSakral sistem kafatasından başlar, kuyruksokumuna kadar devam eder, beyin ve omurilik çevresindeki zarlar ve sıvıları da içerir.

Yenidoğanlar için
 
Sezaryen veya vakumla doğan bebeklerin kafatası içi basıncı doğum sırasında aniden değişir. Bu da beyni ve omuriliği çevreleyen zarları etkiler. Bu tip doğumlardan sonra, mümkün olan en kısa sürede bir ya da birkaç KranioSakral terapi seansı olası sorunların yerleşmeden düzelmesine yardımcı olur.


KranioSakral terapi doğumdan hemen sonra anne ve bebeğin tensel temasının gerçekleşemediği durumların tedavisi için özellikle etkilidir.

Normal doğumlarda bile bazen doğum kanalında yumuşak kafatası kemiklerinde kaymalar oluşabilir. Kayan kemiklerin yerine tam dönmemesi bebeklerde sinir sıkışmalarına neden olabilir.

Bebeğinizde aşağıdakilerden herhangi biri varsa KranioSakral seanslarla kısa sürede rahatlayabilir:

- Emzirme zorlukları
- Uyku sorunları
- Kolik
- Reflü
- Gelişim gecikmeleri
- Kronik orta kulak iltihabı
- Çevredeki uyaranlara aşırı hassasiyet

0-2 Yaş Arası Bebekler İçin
 
KranioSakral terapinin etkin olarak çözüm sağlayabileceği diğer bazı durumlar:

- Travmalar
- Sindirim ya da boşaltım sorunları
- Diş çıkarma
- Hep aynı konumda uyumak ya da başı hep aynı yöne çevirmek
- Öğrenme zorlukları
- Otizm ya da CP
- Dikkat bozuklukları (ADD/ADHD)
- Uyku sorunları
- Aşırı hassasiyet


Sizin ya da bebeğinizin yukarıda listelenenlerden farklı bir durumu varsa CST’nin yardımcı olup olamayacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hamilelik Sırasında
Düzenli birkaç seans ile anne adaylarının bedenlerini doğuma hazırlar, sırt, bel ağrılarını azaltır, hormonları dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve doğumu kolaylaştırır.

Doğumdan Sonra Anne İçin

Özellikle sezeryan ve zor doğumlar olmak üzere doğumdan hemen sonra annelerin KranioSakral terapi alması dokuların daha hızlı toparlanmasında ve iyileşmesinde yardımcı olur.

Kayıt

Kayıt için: do-um@do-um.com
Esin Yardım hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...

 

Ebeveynlikte Öfkeyle Başetmek - 9 Ağustos 07/26/2017

Aile içinde huzuru, karşılıklı saygıyı ve işbirliğini desteklemek için düzenlediğimiz bu atölyede, öfkemizi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerin... ...devamı

DOUM Doula ve Doğum Rehberliği Eğitimi, 2017 Sonbahar dönemi tanışma toplantısı 07/26/2017

12 Eylül 2017 Salı saat 19:00’da DOUM Emirgan’da. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye yüzyüze ulaşmak, kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bizleri tanımak istiyorsa... ...devamı