Melody De Visscher Büyükkaraca

Melody De Visscher Büyükkaraca
Emzirme Danışmanı

 

Ben kimim? Melody De Visscher Büyükkaraca ben. Belçikalıyım ve 10 sene boyunca gazetecilik yaptım. Doğal ve sağlıklı yaşam üzerinde yazıyordum. Doğal doğum hakkında yazmaya başladığım an, hamile kaldığımda, bu şekilde doğurmak isteyeceğimi biliyordum.

 

1 Ekim 2012’de oğlum Jazz doğdu... Sezaryenle...
Emzirmeye başladığım andaysa, emzirmenin hayal kırıklığımın üstesinden gelmemi sağlayacağını ve her şeyi onaracağını hemen anladım. Ancak o sırada, bir sonraki hedefimi de bulduğumu henüz bilmiyordum.Emzirmeye aşık oldum. Bebeğim anne sütünden başka bir şey almazken öyle hızlı, öyle hızlı büyüyordu ki kendimi kudretli hissetim! Harika olan bir diğer şey de, her emzirmede, damarlarımda dolaşan oksitosin diğer bir deyişle ‘aşk hormonu’ sayesinde, bebeğime karşı duyduğum bağlılık artıyordu.

 

Emzirme bir TUTKUya dönüştü. Artık onun hakkında her şey bilmek istiyordum. Gazeteci olarak araştırma yapmaya zaten alışıktım. Okumaya başladım. Devamlı, hiç durmadan okuyordum. Okuyordum, konuşuyordum, hatta o kadar çok ki eşim başka şeylerden bahsetmem için bana yalvarmaya başladı. Bu noktada gerçeklerden daha fazla kaçamazdım: emzirme danışmanı olacaktım.

 

Childbirth International’dan eğitim almaya karar verdim. Daha da fazla okudum, çokça pratik yaptım ve mümkün olduğunca çok anneye ve bebeğine hak ettikleri bilgi, yardım ve desteği vermek üzere kendimi Doum’da buldum. Dört dili akıcı olarak konuşuyorum: Fransızca, Hollandaca, İngilizce ve Türkçe.

 

Keyifli bir emzirme süreci geçirmeniz için sizinle telefon veya internet üzerinden, kişisel olarak tanışmak isterim. Haberlerinizi bekliyorum!

Ebeveynlikte Öfkeyle Başetmek - 9 Ağustos 07/26/2017

Aile içinde huzuru, karşılıklı saygıyı ve işbirliğini desteklemek için düzenlediğimiz bu atölyede, öfkemizi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerin... ...devamı

DOUM Doula ve Doğum Rehberliği Eğitimi, 2017 Sonbahar dönemi tanışma toplantısı 07/26/2017

12 Eylül 2017 Salı saat 19:00’da DOUM Emirgan’da. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye yüzyüze ulaşmak, kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bizleri tanımak istiyorsa... ...devamı