Upcoming events

Yoga for children - 4-7 years old

Yoga for children  - 4-7 years old

Çocuk yogası, yetişkin yogasından farklı olarak, yoga pozlarını oyunlarla, hikayelerle öğretir. İçinde masal da vardır, dansta, oyunda, resimde, eğlencede ... 

Çocuk yogasının dört ana hedefi, kendimizle ve çevremizle ilgili farkındalık yaratmak; fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal olarak dengeli olabilmek; doğru nefes ve gevşeme tekniklerini öğretmektir. 
Derslerde de çocuklar, eğlenirken bir taraftan da nefeslerini kullanmayı öğrenecekler. Doğru nefes almak; bedeni ve zihni rahatlatır, sakinleştirir. Çocukların konsantrasyonları artar, hafıza ve hayal güçleri gelişir .

Teknolojiyle birlikte çocukların sokaklar ve parklar yerine  evlerde zaman geçirdiği ve stres ve duruş bozuklukları yaşının giderek düştüğü günümüzde, çocuklarınıza  enerjilerini doğru duruş, doğru nefes, farkındalık,  hayal gücü ve oyun ile özgür bırakabilecekleri bir eğlence hediye edin... 

 

Ne Zaman ve Nerede?

Her Salı saat 17:00 de 

DOUM Emirgan’da

 

Kayıt ve Ücret 

Kayıt için lütfen do-um@do-um.com’a mail atın.

Ücret Tek ders için 50TL, 5 ders 200TL (2 ay), 10 ders 350TL (3 ay)

 

Merve Köroğlu Kimdir?

1987 yılında İstanbul’da doğdum. 2011 yılında Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. Şu an İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü yüksek lisans eğitimimde tez aşamasındayım. Özel bir IT/Bilişim danışmanlık şirketinde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak çalışırken, bir yandan da yoga eğitmenliği yapıyorum.
7 yaşımdan beri Tip1 Diyabet (şeker hastalığı) hastası olarak günde 4 kez insülin kullanıyorum. 2014 yılında yogaya başladığımda gördüm ki yoga sadece bedenime, zihnime değil; diyabetime de iyi geliyor. Bana bu kadar iyi gelen şeyi daha derinden öğrenebilmek, felsefesini de kavrayabilmek için Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ne başladım. 

Yoga söylendiği üzere bir varış değil bitmez bir yolculuk. Bu yolculuğa öğrenci olarak devam etmek ise ayrı bir zevk…

Aldığım Eğitimler:

Ocak 2016’da Advayta Yoga bünyesinde Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile 200 saatlik Temel Yoga Eğitimi. Eğitim Fredoom Vinyasa, Yin Yoga ve Meditasyon tekniklerini içeriyordu. 

Mart 2016’da YogaCici -  Başak Deepa Yüksel’den Çocuk Yogası Hocalık Eğitimi.

• Çocuk yogası dersleri yetişkin derslerinden farklı olarak masallarla, oyunlarla öğretildiği için aynı tarihlerde Judith Liberman’ın Masal Okulu Modülleri Eğitimi.

Temmuz 2016’da Zeynep Çelen ile 50 saatlik İleri Yoga Eğitimi. 

Ekim 2016’da Başak Deepa Yüksel’in Çocuk Yogası  Hocalık Eğitimi’nin asistanlığı.

Ekim 2016’da YogaCici -  Başak Deepa Yüksel’den Aile Yogası Hocalık Eğitimi.

Verdiğim Dersler:

Ocak 2016’dan beri Vinyasa ve Yin Yoga özel ve grup dersleri 

Her pazartesi 19:30 – 21:00 arası Galata Şifahane’de Freedom Vinyasa dersleri

Mart 2016’dan beri Çocuk Yogası dersleri 

Şişli Yoga Vakfı’nda Cumartesi günleri saat 15:00 – 16:00 arası  5-10 yaş arası Çocuk Yogası dersleri

 

Soul Integration Individual Sessions in June at DOUM 05/31/2017

Robyn Sheldon will be at DOUM between the dates 12-19 Jun to give individual Soul Integration sessions. Do not miss it! Here is more information... ...more

Meeting with pediatrician Hülya Sonugür Jun, 7th at 2:00pm 05/31/2017

Dr. Hülya Sonugür is one of our most trusted pediatrician that we suggested to the families guided through DOUM. She is not working actively but still helping families by sharing her opinio... ...more

Powered by Proje Plus