Hamile Masajı

Hamilelik döneminde dokunma duygusuna normalden çok daha fazla ihtiyaç duyulur. Bu duygu aynı zamanda anne ile bebek arasında gerçekleşen müthiş bir meditasyondur.

Lohusa masajı nedir ve neden önemlidir
Lohusalık, kadınların en çok ilgiye ihtiyaç duyduğu, duygu durum değişikliklerinin çok fazla yaşandığı, hem hormonların değişmesi hem de yeni anne olmanın psikolojisi ile, bunalma ve aşırı duygusallığın görüldüğü 3-4 hafta süren döneme denir.
Bu süreci daha rahat atlatmak, anneye fiziki ve duygusal destek olmak için lohusa masajı etkili bir yöntemdir. Doğumdan sonraki ilk 6 haftayı kapsayan masaj, vücuttaki ödemin de sağlıklı bir şekilde atılmasına destek olur. Uzmanların da belirttiği gibi annenin duygusal ve fiziksel olarak rahat ve huzurlu olması sağlandığında, bebek ile olan ilişkisi de olumlu etkilenecek, bebek için de çok önemli olan ilk günlerde bebek huzurlu olacaktır.            

Hamile masajı nedir
Hamilelik dönemine özel olarak uygulanan bu masaj, hamileliğe bağlı olarak ortaya çıkan pek çok fiziksel ve psikolojik gerginliği azaltmak için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama, Norveç ve Rusya’da neredeyse tüm hastanelerde kadın doğum uzmanları tarafından desteklenmekte ve bu konuda uzman kişilerce uygulanmaktadır.

Hamile masajı neden önemlidir
Hamileliğin özellikle 5. ayından itibaren kalça, bel, omuz kaslarında kasılmalar olmaya başlar. Kilo alımı, vücudun ağırlık merkezinin değişimi gibi nedenlerden ötürü bel, sırt ve bacaklar başta olmak üzere vücudun birçok bölgesinde ağrı, uyuşma ve kramp görülebilir. Bu tarz fiziksel sıkıntılara uyku problemleri de eşlik eder.
Düzenli masaj uygulaması, bu tarz ağrı ve uyku sorunlarına çözüm olmakla birlikte bu şikayetleri bitme aşamasına getirmektedir. Masaj uygulamasının, hamileliğin ilk 3 ayında kadın doğum uzmanınca onaylanması gerekmektedir.
Eski çağlardan beri masaj, kan dolaşımının ve lenf sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olması, kasları gevşetmesi ve psikolojik rahatlamayı sağlaması, anne ve bebeği arasındaki bağı güçlendirmesi, annede hızla artan kaygı duygularını azaltması gibi özellikleriyle kullanılmaktadır.

Ne zaman, Nerede?
Çarşamba günleri saat 11:00-18:00 arası 
Cuma günleri 10:00-13.00 arası DOUM’da!

Randevu için: do-um@do-um.com

Sita Beyhan hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...
Ayfer Bakan hakkında daha fazla bilgi için tıklayın...

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum