Süheyla Pınar-Alper
Eğitim Bilimci - Sosyolog, Duygu ve Farkındalık Danışmanı

Süheyla Pınar-Alper 1974te Brüksel’de Defré Pedagoji Enstitüsü’nden (Devlet Yüksek Pedagoji Enstitüsü) Pedagoji diplomasını, 1980de Kanada’da Winnipeg Üniversitesi, Sosyoloji Lisansını ve 1986da ODTÜ’den Sosyoloji Yüksek Lisans diplomasını almıştır.

1998 yılında, GENI (Gestalt Education Network Institution-Germany) ve Hacettepe Universitesi Gestalt çalıştayına katılan Süheyla Pınar-Alper, 2012 yılında, merkezi İngiltere’de bulunan GoE kuruluşu eğitmenlerinden Uluslararası  EFT (Duygusal Özgürleşme) Uluslararası Master Uygulayıcı Sertifikası, Uluslararası İleri  EMO (Duygusal Dönüşüm) Uygulayıcı Sertifikası almıştır. Kendisi Transaksiyonel Analiz Derneği TA (Transaksiyonel Analiz) sertifikası ve GoE’den Uluslararası Pozitif EFT sertifikasına sahiptir.

2018de, Ottawa’da, Dr. Kristin Neff öğretisi, 8 haftalık Farkındalık ve Öz şefkat çalıştaylarını Dr. Kimberley Sogge ile tamamlamıştır.

1974-2018 yılları arasında Ankara Tevfik Fikret Lisesi, Ankara Charles de Gaulle lisesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’nde binlerce öğrenci yetiştirmiş, TRT’de Susam Sokağı çocuk programının yazarlığını yapmıştır.

Bireysel ve kurumsal duygusal zeka, farkındalık eğitimleri ve danışmanlığı yapmış, Bilkent Üniversitesi İİSBF, Siyaset Bilimi Bölümünde Psikoloji, Sosyoloji, Kişilerarası İletişim, Sosyalleşme ve Gelişim derslerini vermiştir.

Bilkent Üniversitesi’nden yirmi yıl sonra emekli olup İstanbul’a taşınan Süheyla Pınar Alper, 2008-2018 yıllları arasında Bahçeşehir ve Boğaziçi Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak derslerine devam etmiştir.

Halen Duygu ve Farkındalık danışmanı, eğitim bilimci ve Doğal Ebeveynlik (AP) danışmanı olarak mesleki yaşamını sürdürmektedir. 

Süheyla Pınar-Alper’in çevirileri, çocuk ve yetişkin öyküleri, ebeveynlik, kişisel gelişim ve eğitim konularında yayınlanmış yazıları vardır. Kendisi aynı zamanda Reiki uygulayıcısıdır.

Birikimlerini danışmanlık çalışmalarında bütünleştirerek değişime açık her yaştan yetişkine ulaşabilmenin, onlara ışık tutabilmenin keyfini yaşadığı bir yaşam döneminde olduğu için mutluluğunu ve heyecanını her fırsatta dile getiren Süheyla Pınar Alper, anneliğin her adımını dolu dolu yaşamış, iki yetişkin çocuk annesidir.

Sevgiyi bilgi ve farkındalıkla birleştirince, önce kendimize, çocuklarımıza ve tüm yakın ilişkilerimize, sonra da dalgalar halinde tüm evrene yayılacak mucizeler yaratabileceğimizi düşünen Süheyla Pınar-Alper yaşamı boyunca gücünü, yaşama sevincini gençlik yıllarında zayıflığı olarak algıladığı duygularından, sevgi ve bilgiden alan bir kadındır.

Danışmanımız Doğal Ebeveynlik (AP) alanındaki çalışmalarıyla Uluslararası AP Liderlik akreditasyonunu (API) en geç Nisan 2018 den itibaren kazanmış olacaktır.

Danışmanımızla ilgili ayrıntılı bilgiyi web sayfasında bulabilirsiniz: www.suheylapinar.com

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum