Süheyla Pınar-Alper
Eğitim Bilimci - Sosyolog, Duygu ve Farkındalık Danışmanı. AP Türkiye Şiddetsiz Şefkatli Ebeveynlik Lideri

Süheyla Pınar-Alper 1974te Brüksel’de Defré Pedagoji Enstitüsü’nden (Devlet Yüksek Pedagoji Enstitüsü) Pedagoji diplomasını, 1980de Kanada’da Winnipeg Üniversitesi, Sosyoloji Lisansını ve 1986da ODTÜ’den Sosyoloji Yüksek Lisans diplomasını aldı.

1998 yılında, GENI (Gestalt Education Network Institution-Germany) ve Hacettepe Universitesi Gestalt çalıştayına katılan Süheyla Pınar-Alper, 2012de, merkezi İngiltere’de bulunan GoE'den (The Guild Of Energists) EFT (Duygusal Özgürleşme) Uluslararası Master Uygulayıcı Sertifikası, ve İleri  EMO (Duygusal Dönüşüm) Uluslararası Uygulayıcı Sertifikasını aldı.

2018de, Ottawa’da, Dr. Kristin Neff öğretisi, 8 haftalık Farkındalık ve Öz şefkat çalıştaylarını Dr. Kimberley Sogge ile tamamladı.

1974-2018 yılları arasında sırasıyla Ankara Tevfik Fikret Lisesi, Ankara Charles de Gaulle lisesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde binlerce öğrenci yetiştirmiş, 1990lı yıllarda TRT’de Susam Sokağı çocuk programının yazarlığını yaptı.

Üniversite'deki derslerinin yanısıra, 1996dan bu yana bireysel ve kurumsal duygusal zeka, farkındalık eğitimleri ve danışmanlığı yapan Süheyla Pınar Alper Bilkent Üniversitesi’nden yirmi yıl sonra emekli olup İstanbul’a taşındı, 2008-2018 yılları arasında Bahçeşehir ve Boğaziçi üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders verdi.

Süheyla Pınar-Alper’in çevirileri, çocuk ve yetişkin öyküleri, bağ odaklı ebeveynlik (AP), kişisel gelişim ve eğitim konularında yayınlanmış yazıları vardır.

Birikimlerini danışmanlık çalışmalarında bütünleştirerek, değişime açık her yaştan yetişkine ulaşabilmenin, onlara ışık tutabilmenin keyfini yaşadığı bir yaşam döneminde olduğu için mutluluğunu ve heyecanını her fırsatta dile getiren Süheyla Pınar Alper, anneliğin her adımını dolu dolu yaşamış, iki yetişkin çocuk annesidir. 

Sevgiyi bilgi ve farkındalıkla birleştirince, önce kendimize, çocuklarımıza ve tüm yakın ilişkilerimize, sonra da dalga dalga tüm evrene yayılacak mucizeler yaratabileceğimizi düşünen Süheyla Pınar-Alper yaşamı boyunca gücünü, yaşama sevincini gençlik yıllarında zayıflığı olarak algıladığı duygularından, sevgi ve bilgiden alan bir kadındır. 

Danışmanımızla ilgili ayrıntılı bilgiyi web sayfasında bulabilirsiniz: www. suheylapinar.com

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum