Esin Yardım

Esin Yardım
Kraniosakral Terapist

1997 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 11 yıl kurumsal hayatta Türkiye, Yunanistan, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde uluslararası şirketlerde farklı pozisyonlarda çalıştı. Ayrıca uzmanlık alanında Kuzey Afrika, Balkanlar ve Orta Asya’daki ülkelerdeki şirketlere freelance danışmanlık verdi. 18 yaşından beri tanışık olduğu meditasyon ve yoga, Dubai’de çalıştığı yıllarda hayatında gitgide daha çok ve önemli bir yer tutmaya başladı. 2009 yılında iş yaşamında yaşadığı değişim başına gelen en iyi şey oldu.


Sırtında çantası, 2 ay gezmek amacıyla gitttiği Asya’ya aşık olup kaldı. Bali’de yaşadığı aylar içerisinde Leonid Soboleff’ten KranioSakral Terapi eğitimi, SOSA’dan (School of Sacred Arts) Vinyasa ve Yin Yoga Hocalık sertifikası, ardından Tayland’da bulunduğu sürede de Tay Masajı sertifikası aldı. KranioSakral Terapinin, sadece bedenin kendi kaynaklarını kullanarak ve kişiye en uygun hızda yarattığı derin iyileşmeden müthiş etkilendi. Tedavisi olmadığı düşünülen birçok rahatsızlığın bu yolla tamamen ortadan kalktığını tekrar tekrar görmek bu çalışmayı yaygınlaştırma isteğini kesinleştirdi.


2010 yılında Dubai’de 6 ay KranioSakral terapist ve Yoga hocası olarak çalıştı, aynı süre içerisinde de gelirinin tamamı otistik çocuklar yararına bağışlanan "community yoga" derslerini başlattı. Yine bu dönemde Cihangir Yoga’dan Yoga Terapi sertifikası aldı. 2011’in başında Bali’ye geri dönüp KranioSakral seanslarının yanı sıra Radiantly Alive’da Yin ve Restorative Yoga dersleri, gelirinin tamamı Bali’li çocukların eğitimine bağışlanan bir dernekte de Hatha ve Yoga Terapi dersleri verdi. Aynı zamanda KranioSakral Terapi eğitimlerinin en ileri seviyelerini de tamamladı. 2011 yılından beri de Bali’de Leonid Soboleff’in KranioSakral terapi eğitimlerinde asistanlık yapmaktadır.


2010 yılından beri Tayland’da Budist keşişlerin öğretmenliğinde uzun süreli Vipassana meditasyon oturumlarına katılmaktadır. 2011 yazında tekrar ziyaret ettiği Tayland’da farklı Budist manastırlarda kalıp keşişlere KranioSakral seansları verdi. O dönemde tanıştığı kıdemli bir keşişin yönlendirmesiyle, İstanbul merkezli olmak üzere Türkiye’nin farklı yerlerinde KranioSakral Terapiyi tanıtmak ve yaygınlaştırmak için çalışmaktadır.


2013 yılı başında Kevin Turner’dan temel Şamanizm eğitim ve inisiyasyonu aldı. Evrensel şamanik prensiplerini özellikle ağır travma ve spritüel iyileşme gereken durumlarda KranioSakral seanslarına dahil etmektedir. KranioSakral Terapide bebek ve çocuklarla çalışmalar, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi rahatsızlıkları uzmanlık alanları arasındadır.

 

Ebeveynlikte Öfkeyle Başetmek - 9 Ağustos 07/26/2017

Aile içinde huzuru, karşılıklı saygıyı ve işbirliğini desteklemek için düzenlediğimiz bu atölyede, öfkemizi bir çalar saat gibi kullanabilmeyi, onu bastırmak yerin... ...devamı

DOUM Doula ve Doğum Rehberliği Eğitimi, 2017 Sonbahar dönemi tanışma toplantısı 07/26/2017

12 Eylül 2017 Salı saat 19:00’da DOUM Emirgan’da. Eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye yüzyüze ulaşmak, kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bizleri tanımak istiyorsa... ...devamı