Bağlanma Temelli Oyun Koçluğu

Oyun koçluğu, bağlanma temelli oyunlar aracılığıyla ebeveyn ile bebek/çocuk arasındaki bağın ve ilişkinin kuvvetlendirilmesine destek verilmesidir. Oyun ebeveyn ile çocuk arasında duygusal bir bağ yaratır, çocuğun kendini değerli ve sevilebilir hissetmesine destek olur, çocuk sosyal olarak daha olumlu ilişkiler kurabilir. 

Çocuğun dili oyundur ve çocuk oyunla kendisini ifade eder. Oyun koçluğu seansları aile ile birlikte uygulanır. Bağlanma temelli oyunlar dört ana başlıkta planlanır;

• Şefkatli, duygusal olarak besleyici oyunlardır. Ebeveynlerin çocuğun ihtiyaçlarına ılımlı, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir yaklaşımla cevap vermesine destek olunur. 
• İlişki odaklıdır. Ebeveyn çocuk arasında güçlü bir bağ kurulması için neşeli, eğlenceli deneyimler sağlar.
• Yapısaldırlar. Ebeveyn ile güvenilir, tahmin edilebilir, tutarlı davranışlar içinde organizasyon ve düzenleme sağlar. 
• Çocuğun yaş ve kendi gelişimine uygun şekilde planlanan oyunlarla çocuğun çabalamasına, kendi becerilerini keşfetmesine ve kendini güvende hissetmesine katkıda bulunur. 

 

Randevu

Randevu için: do-um@do-um.com

 

Güneş Ulus kimdir? 

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Yüksek lisanslarını Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Kızları Nisan ve Cemre’nin doğumuyla kendi kendisiyle yeniden tanıştı. Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine devam etmekte olan Ulus, yurtdışında mindfulness, koçluk ve masal anlatıcılığı, bağlanma oyunları eğitimleri aldı, halen deneyimsel oyun terapisi uygulayıcı eğitimine devam etmekedir.  Eş zamanlı olarak kendi hayatında “mindfulness” pratikleri üzerine yoğunlaştı. 2017 yılında ’Anneliği Like Et-Bir Annenin Farkındalık Notları’ adlı kitabını yayımladı. Mindfulness ve iç çalışmalarının uzun bir yolculuk olduğuna inanan Ulus, 2012 yılından bu yana paylaşımlarını gunesanne.com sitesinde yapıyor. Oyun ve ebeveyn koçluğu yapıyor ve ’mindfulness’ eğitimleri veriyor. 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum